Archiwum
Zaloguj się

"W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się bardziej człowiekiem- o to, ażeby bardziej był , a nie tylko więcej miał; a wiec poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy , ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich."    

św.Jan Paweł II

Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. S. Klary Staszczak OSB w Puławach przy ul. Kowalskiego 3 jest placówką katolicką,  ogólnodostępna dla dzieci – niezależnie od ich wyznań. Przeznaczony jest dla chłopców wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania ; ze względu na upośledzenie umysłowe oraz dla dzieci i młodzieży pozbawionej na trwałe lub okresowo rodziny własnej. Ośrodek zapewnia opiekę i wychowanie oraz warunki odpowiednie do potrzeb rozwoju. W Ośrodku przebywają dzieci w wieku od 3 do 18 lat, w uzasadnionych przypadkach może przebywać w nim młodzież po ukończeniu 18 lat życia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 lat.

Działalność statutowa prowadzona w Ośrodku ” w oparciu o zasady katolickie” ma na celu pełny rozwój osobowy chłopców, możliwy do osiągnięcia przy pomocy metod, sposobów działania i organizacji, stosowanych w klimacie ewangelicznej miłości i poszanowania godności osoby.

Kontynuując pracę wychowawcza w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym od wielu lat promujemy system wychowania rodzinnego.

Cele i zadania wychowawcze są realizowane w duchu zasad chrześcijańskich. Całokształt pracy z dziećmi zmierza do przygotowania ich zarówno do udziału w życiu społecznym, na miarę ich indywidualnych możliwości oraz w życiu religijnym. Wychowanie odbywa się w atmosferze rodzinnej. Wychowankowie razem z wychowawcami włączają się do współodpowiedzialności i troski o wspólne dobro? (ze Statutu Ośrodka).

Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy facebook-create
Stowarzyszenie Corda Cordi Na Rzecz Dzieci i Młodzieży w Puławach facebook-create
Ośrodek Wychowawczy im.s.Klary Staszczak OSB facebook-create
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Sponsorzy
  • Piekarnia "Sarzyński" Kazimierz Dolny

  • Zakłady Azotowe Puławy S.A

  • Mostostal Puławy S.A

  • Hurtownia Ananas "Puławy"

  • Andrzej Lis

  • „HURT-DETAL” ZBIGNIEW DUDA

  • „ TeeM” HURTOWNIA LODY – RYBY-MROŻONKI TOMASZ LYNK

  • „BRYZA” PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE WIESŁAW TRYBIŁO